Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Každá magnetka přispěje k podpoře Domácí paliativní péče Nemocnice Pelhřimov

Každá magnetka přispěje k podpoře Domácí paliativní péče Nemocnice PelhřimovPaní Marie Chládková má nejen unikátní sbírku magnetek, ale také velké srdce. Rozhodla se poděkovat Domácí paliativní péči Nemocnice Pelhřimov za jejich nepřetržitou podporu a péči v náročných chvílích. V termínu od 15. ledna do 21. ledna 2024 proto pořádá v Obecním domě v Salačově Lhotě na Pacovsku výstavu své ojedinělé sbírky magnetek s názvem Magnetkový svět. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován domácí paliativní péči.
 
Cesta paní Marie ke sbírání magnetek začala před 30 lety, kdy několik magnetek zdobilo její lednici jako dárky k nákupu. Postupně se však tato nenápadná kolekce rozrostla do rozmanité sbírky, která nyní obsahuje nejen magnetky měst a hradů, ale i originální kousky od rodiny, přátel a známých.
S postupem času paní Marie objevila kouzlo sběratelských burz a začala prozkoumávat nové možnosti získávání magnetek. Její sbírka se stala nejen součástí jejího každodenního života, ale i způsobem propojení s různými lidmi a místy po celém světě.
 
výstava (1).png
 
Pozvánka na výstavu Magnetkový svět.