Úvod > Aktuality > Den zdraví poukázal na důležitost prevence

Den zdraví poukázal na důležitost prevence

Rekordní zájem návštěvníků zaznamenal šestý ročník Dne zdraví v Nemocnici Pelhřimov. Úspěšná akce se uskutečnila ve spolupráci se Zdravým městem Pelhřimov ve čtvrtek 13. dubna a nenechalo si ji ujít přibližně 400 zájemců napříč věkovými kategoriemi. Akce upozorňující na důležitost prevence a zdravého životního stylu je tradičně spjata s Mezinárodním dnem zdraví. Slavnostního zahájení se v atriu hlavní lůžkové budovy ujal ředitel pelhřimovské nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA, který poukázal na osvětu zdravého životního stylu a zároveň poděkoval městu Pelhřimov za spolupráci a přítomným za účast: „Jsem rád, že jste  na tuto akci zavítali v tak hojném počtu. Dlouhodobým cílem naší nemocnice je ukázat, že zlepšení životního stylu, může leckdy zachránit více životů než moderní léčba."

Lidé měli velký zájem o měření krevního tlaku, vyšetření moči, dále o nutriční poradenství a o měření hladiny krevního cukru v krvi – glykémii. Konzultace zjištěných hodnot u glykémie pak zájemcům poskytovala manažerka kvality pelhřimovské nemocnice a zároveň edukační diabetologická sestra Mgr. Pavlína Fridrichovská, DiS, která sdělila: „Během čtyř hodin jsme změřili 350 zájemcům hodnotu glykémie z kapilární krve a 80 zájemcům jsme vyšetřili moč. Včasná diagnostika nemoci zahajuje léčbu u prvních příznaků a prodlužuje kvalitu života pacientů. Bohužel v dnešní době se incidence diabetu zvyšuje u všech věkových kategorií, proto je důležitá prevence.“

Novinkou letošního ročníku Dne pro zdraví byly prezentace a ochutnávky. Návštěvníci tak mohli ochutnat a zakoupit 100% přírodní ovocné šťávy a sirupy od firmy Vitaminátor, dále měli možnost ochutnat punč, malinovou limonádu a cereálie od firmy Dobré chutě a čekankový sirup a zjistit využití tohoto sirupu od firmy Čekankový sirup. U stánku VZP se přítomní dozvěděli o benefitech pro klienty této zdravotní pojišťovny.

Během akce přítomní získali informace o dobrovolnictví v Nemocnici Pelhřimov a Fokusu Vysočina, nechyběla poradna pro osoby se zdravotním postižením a také informace pro laické pečovatele. Především pro děti se stalo nezapomenutelným stanoviště s Cecilkou – panenkou, která děti seznamovala zábavnou formou s lidským tělem.
Den pro zdraví se vydařil a ukázal přítomným důležitost pestrého a vyváženého příjmu potravy, pravidelného cvičení, kvalitního spánku a v neposlední řadě i důležitost psychické pohody. Zároveň připomněl škodlivost kouření a nadměrného pití alkoholu.

Nejbližší akce pro veřejnost v Nemocnici Pelhřimov

Den hygieny rukou – 5. května

Den bez tabáku – 31. května

Den diabetu - listopad

Šestý ročník Dne zdraví v Nemocnici Pelhřimov.