Úvod > Aktuality > Zpětná vazba od pacientů je pro nemocnici důležitá. Děkujeme za vyplnění dotazníků

Nemocnice pokračuje v projektu Národního hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů Ministerstva zdravotnictví České republiky (MZČR). Projekt zdůrazňuje neustálou snahu o zlepšení kvality péče a poskytování zdravotních služeb.

Sledování spokojenosti ambulantních pacientů probíhá v pelhřimovské nemocnici celoročně, s pravidelným kvartálním vyhodnocením Ministerstva zdravotnictví České republiky. Od 1. dubna došlo k rozšíření počtu ambulancí. Aktuálně jsou do projektu zapojeny tyto ambulance: ortopedická, chirurgická, urologická, hematologická, gynekologická, onkologická ambulance a stacionář, dětské ambulance (UZ, odborné ambulance), urgentní příjem, LPS dospělá, PLDD, LPS dětská, RTG (UZ, CT, MR), neurologické ambulance (EEG, EMG, dětská, dospělá), rehabilitace (ambulance, elektroléčba, vodoléčba, cvičebny), ORL ambulance (BERA, sluchadla), plicní ambulance, interní ambulance (EKG, příjmová, nutriční), gastroenterologie, kardiologická, diabetologická, endokrinologická, revmatologická a nefrologická ambulance (dialýza).

Každé ambulanci je přiřazen QR kód, který po načtení otevře dotazník, který pacient vyplní. Dotazník obsahuje 16 otázek, přičemž každá je zaměřena na dílčí oblast poskytovaných zdravotních služeb. Pacient hodnotí například dobu čekání v ambulanci, pocit z prostředí, péči zdravotnického personálu, zda s nimi bylo zacházeno s úctou a respektem, jestli byl přístup personálu vstřícný a profesionální nebo zda byly podané informace srozumitelné. Hodnocení je zcela anonymní. Nikde pacient nezadává své osobní údaje. Vyplnění dotazníku zabere maximálně 5 minut.

Cílem projektu je kontinuální zlepšování poskytované péče. Zpětná vazba od pacientů Nemocnici Pelhřimov umožní identifikovat oblasti, ve kterých může poskytovat lepší služby a lépe vyhovět potřebám pacientů.

Nemocnice pokračuje v projektu Národního hodnocení spokojenosti ambulantních pacientů Ministerstva zdravotnictví České republiky.
Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace.
Pavilon péče o rodinu, Nemocnice Pelhřimov.