Den pro zdraví 2018

Nemocnice Pelhřimov připravila i pro letošní rok celou řadu akcí pro širokou veřejnost zaměřených na prevenci různých onemocnění. Jedním z nich je Den pro zdraví, který se uskuteční 19. dubna v atriu hlavní lůžkové budovy. Tradiční akce nabídne od 10:00 do 16: 00 hodin například vyšetření ledvin nebo ukázku samovyšetření prsou a varlat na umělém modelu. Zájemci si budou moci nechat změřit tlaku a BMI a poradit se s odborníky v oblasti kouření, chrápání, obezity nebo si vyzkoušet první pomoc na modelu pro kardiopulmonální resuscitaci. Samozřejmostí je tradiční koutek pro děti s panenkou Cecilkou a nácvik hygieny rukou a prevence infekčních onemocnění.

Letošní novinkou je zapojení do preventivního programu Hobit, který upozorňuje na nebezpečí CMP (cévní mozkové příhody) a také možnost poradit se s našimi sestřičkami z Dosanky, jak na péči o osobu blízkou v domácím prostředí.

Další akci nemocnice naplánovala na 4. května. Akce s názvem Den hygieny rukou je zaměřena na prevenci infekčních onemocnění pro žáky základních škol i širokou veřejnost, kdy si zájemci budou moci vyzkoušet pod speciálním přístrojem, zda si umí správně mýt ruce. Plicní ambulance si pak vyhradila 31. května své ordinační hodiny na Den bez tabáku. Poradna pro odvykání kouření bude nabízet spirometrii, pulzní oxymetrii a další vyšetření, která lékař na místě vyhodnotí a nabídne poradenství ohledně odvykání kouření.