Úvod > Aktuality > Děti ze ZŠ Želiv absolvovaly interaktivní edukační program zaměřený na zdravovědu

Děti ze Základní školy Želiv nečekal v úterý 9. dubna jen den plný matematiky a českého jazyka. Tentokrát měly možnost na chvíli nahlédnout do světa zdravotnictví. Žáci první a druhé třídy zhlédli interaktivní program od zástupkyň Nemocnice Pelhřimov s názvem "Doktora se nebojíme, aneb s úsměvem do nemocnice".

Cílem tohoto edukačního programu nebylo jen osvětlit, že návštěva lékaře a nemocnice není důvodem k obavám, ale vytvořit pozitivní vztah k lékařskému prostředí a zdravému životnímu stylu. Děti se poutavou formou, kdy se samy staly zdravotníky, dozvěděly, jak probíhá lékařská prohlídka, každý z nich si vyzkoušel, jaké to je poslouchat srdce a plíce stetoskopem, dále se díky panence Cecilce seznámily s fungováním lidského těla a na závěr soutěžily např. ve skládání lidské kostry. „Reakce dětí byly skvělé. Zpočátku trochu zvědavé a trochu nervózní pohledy se brzy změnily na široké úsměvy a zvídavé oči. Školáci se s nadšením pustili do řešení úkolů a zároveň sdíleli svoje osobní zkušenosti s návštěvou nemocnice. Jsme rádi, že jim naše návštěva osvětlila, že nemocnice není místo, kterého by se měly bát, ale také jim otevřela oči k důležitosti péče o vlastní zdraví,“ sdělila Mgr. Pavlína Fridrichovská, DiS, manažerka kvality Nemocnice Pelhřimov.

Na závěr příjemného dopoledne dostaly všechny děti pochvalu „Malého šikuly“ za úspěšné absolvování interaktivního edukačního programu.

Děti ze ZŠ Želiv absolvovaly interaktivní edukační program zaměřený na zdravovědu.