Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:


Konec respirátorů a hrazeného PCR testu ze zdravotního pojištění

Na základě rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR o ukončení stavu pandemické pohotovosti je s účinností od 5. května zrušena povinnost mít ve zdravotnictví a sociálních službách zakrytá ústa a nos respirátorem či jiným ochranným prostředkem.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 5. 5. 2022 9:20

Děti se naučily správné mytí rukou zábavnou formou

Nemocnice Pelhřimov se v týdnu od 2. do 6. května připojuje ke Světovému dni hygieny rukou, který se koná každoročně pod záštitou WHO (Světové zdravotnické organizace). Cílem je připomenout si význam správného hygienického mytí rukou, jako prevenci před šířením mnoha infekčních onemocnění.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 4. 5. 2022 7:52

Hejtman Kraje Vysočina navštívil Nemocnici Pelhřimov a ocenil práce na stavbě pavilonu

Příští rok bude otevřen Pavilon péče o rodinu v areálu Nemocnice Pelhřimov. Stavba vzniká v těsné blízkosti hlavní lůžkové budovy a s ostatními zdravotnickými provozy je propojena nadzemními spojovacími krčky.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 20. 4. 2022 14:24

Otorinolaryngologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo moderní vyšetřovací jednotku

Díky finanční podpoře města Pelhřimova ve výši jednoho milionu korun zakoupila Nemocnice Pelhřimov novou vyšetřovací jednotku pro otorinolaryngologické oddělení (ORL).

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 13. 4. 2022 10:43

Den pro zdraví v Nemocnici Pelhřimov podpořil zájem veřejnosti o zdraví a prevenci

Nemocnice Pelhřimov uspořádala dne 7. dubna ve spolupráci se Zdravým městem Pelhřimov akci Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat. Preventivně edukační program se konal už po páté v Atriu hlavní lůžkové budovy.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 8. 4. 2022 8:54

Převratnou novinku poskytuje v léčení chronických ran Nemocnice Pelhřimov

Pacientům s chronickými ranami dává naději v léčbě průlomová novinka, biologický produkt na hojení ran – Bionáplast Amnioderm. Jedním z prvních certifikovaných pracovišť na Vysočině, které se zabývá touto unikátní metodou léčby, je chirurgická ambulance pelhřimovské nemocnice.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 22. 3. 2022 7:52

Paliativní péče je přestěhována do nových prostor

Více

Publikováno 21. 3. 2022 13:28

Edukační centrum pro pacienty s endoprotézou letos oslaví 11 let

Edukační centrum pro pacienty s endoprotézou, které je nedílnou součástí Ortopedického oddělení Nemocnice Pelhřimov, letos oslaví jedenáct let od svého založení. Dne 15. dubna 2011 byla nemocnice první v Kraji Vysočina a mezi prvními v České republice, která edukace pro pacienty zahájila.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 14. 3. 2022 11:53

Medici z 1. LF UK a Spolek mediků českých zorganizovali sbírku pro Ukrajinu

V rámci dobré spolupráce sdílíme iniciativu mediků 1. LF UK, která byla založena pod záštitou děkana prof. MUDr. Martina Vokurky a Spolku mediků českých. Cílem pomoci je nákup nejpotřebnějšího zdravotnického materiálu, který je v této obtížné situaci nedostatkový.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 14. 3. 2022 11:39

Přáníčka k MDŽ udělala pacientkách velkou radost

Díky dobrovolníkům z dobrovolnického programu Pírko, který funguje při Nemocnici Pelhřimov, oslavily MDŽ i hospitalizované pacientky na oddělení dlouhodobě nemocných. Radost v očích z přáníček, které dobrovolníci vyráběli už v nových prostorech, byla nádherná a zahřála u srdce.

Více

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 10. 3. 2022 14:35