Mezinárodní den sester v Nemocnici Pelhřimov

Zastávají významnou funkci v systému zdravotní péče, jsou nepostradatelné a dnes mají svátek. Na 12. května připadá Mezinárodní den sester, který se snaží, na den narození Florence Nightingale, anglické zakladatelky moderního ošetřovatelství, upozornit na tuto náročnou profesi.

Publikováno 31. 5. 2021 15:50

Očkovací centrum v KD Máj v Pelhřimově

Očkovací centrum v KD Máj v Pelhřimově ve čtvrtek 6. května přivítalo, kromě klientů k očkování, i studenty z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Ti pod vedením PhDr. ThMgr. Karola Lovaše Ph.D. v centru natáčeli rozhlasové reportáže o průběhu očkování proti onemocnění Covid-19.

Publikováno 31. 5. 2021 15:47

Den matek na ODN

Nedělní odpoledne 9. května se neslo na oddělení dlouhodobě nemocných v pelhřimovské nemocnici v duchu svátku Dne matek. Mladí studenti z Dobrovolnického centra Nemocnice Pelhřimov popřáli hospitalizovaným pacientkám k svátku, který vzdává holt matkám a mateřství.

Publikováno 31. 5. 2021 15:45

Světový den hygieny rukou v Nemocnici Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov se dnes připojila ke Světovému dni hygieny rukou, který se koná každoročně pod záštitou WHO (Světové zdravotnické organizace). Cílem je připomenout si význam správného hygienického mytí rukou, jako prevenci před šířením mnoha infekčních onemocnění.

Publikováno 31. 5. 2021 15:42

Prim. MUDr. Radan Doubek: Cílem je poskytovat péči na vysoké úrovni

Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Pelhřimov vede od letošního roku primář MUDr. Radan Doubek. Jeho hlavním cílem je poskytovat péči na vysoké úrovni a v co nejširším spektru činnosti při zachování příjemného a vstřícného prostředí pro klientky.

Publikováno 31. 5. 2021 15:41

Traktor má volno. Obědy pacientům pelhřimovské nemocnice rozváží siláci

Publikováno 31. 5. 2021 15:39

Prádelna v Nemocnici Pelhřimov vypere denně 1,5 tuny prádla

Plastový štít na obličeji, respirátor, rukavice, ochranný plášť včetně bezpečné obuvi. Právě tak jsou vybaveni zaměstnanci prádelny pelhřimovské nemocnice, kteří přijdou denně do styku s textiliemi z operačních sálů, špinavým ložním prádlem, ručníky nebo oblečením zdravotnického personálu.

Publikováno 31. 5. 2021 15:37

Pelhřimovský nemocniční kaplan přináší pacientům víru i pěknou písničku

Prožívání víry v době nemoci a umírání nebo příjemné povídání, které pohladí po duši, poskytuje pacientům nemocnice kaplan Mgr. Jan Blažek.

Publikováno 31. 5. 2021 15:35

Stým miminkem narozeným v pelhřimovské porodnici je Viktůrek

Gratulujeme rodičům malého Viktůrka Získala z Onšova, který se narodil 10. března v 8.17 hodin a stal se letos stým miminkem narozeným v pelhřimovské porodnici.

Publikováno 31. 5. 2021 15:27

Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov: Pracoviště poskytující komplexní péči napříč vnitřní

Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov patří díky široké škále výkonů, dostatečnému přístrojovému vybavení a vysoce kvalifikovanému zdravotnickému personálu ke znamenitým pracovištím svého druhu.

Publikováno 31. 5. 2021 15:25