Beseda ukázala přínos paliativní péče

Tým Domácí paliativní péče Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci s Kulturním zařízením Města Pelhřimova byl 5. října přítomen uvedení dokumentu režisérky Adély Komrzý s názvem Jednotka intenzivního života. Snímek, který se věnuje tématu života se závažnou chorobou, zhlédlo bezmála sto diváků.

Publikováno 12. 10. 2021 18:57

V nemocnici začalo očkování zdravotníků třetí dávkou proti covidu

V Nemocnici Pelhřimov začalo 30. září přeočkování zdravotnických pracovníků třetí dávkou proti onemocnění covid-19. První očkovací den získalo posilující dávku šedesát zdravotníků. Přeočkování má zvýšit ochranu proti nákaze a proti novým variantám koronaviru jako je např. delta.

Autor: Bc. Alexandra Knapová Publikováno 12. 10. 2021 18:56

Poděkování pro pracovníky na COVID jednotkách

Touto cestou bychom chtěli poděkovat organizátorům akce, která se uskutečnila 25.9.2021 ve Veselé. Především MUDr. J. Patákovi, Mgr. A. Palánové a panu K.

Publikováno 12. 10. 2021 18:55

Přednáška o dobrovolnictví se povedla

Příjemná atmosféra panovala ve středu 15. září v hudebním oddělení Městské knihovny Pelhřimov. Konala se tam přednáška o dobrovolnické činnosti. Hlavní přednášející byla koordinátorka Dobrovolnického programu Pírko při Nemocnici Pelhřimov paní Pavla Hrdoušková.

Publikováno 12. 10. 2021 18:53

Koncert Heleny Vondráčkové: Pro zdravotníky nezapomenutelný zážitek

Jako ocenění za činnost a nasazení zaměstnanců Nemocnice Pelhřimov, nejen v průběhu koronavirové pandemie, darovala Agentura MM Praha s.r.o. nemocnici vstupenky na koncert paní Heleny Vondráčkové. Před koncertem, který se konal 10.

Publikováno 12. 10. 2021 18:52

Interní ambulance v novém

V minulých dnech byly vymalovány interní ambulance, které se nacházejí v přízemí hlavní lůžkové budovy Nemocnice Pelhřimov. Konkrétně tam sídlí pracoviště EKG a diabetologická ambulance a nově se tam od 16.

Publikováno 12. 10. 2021 18:51

Pelhřimovská nemocnice uspořádala jako první na Vysočině kemp mediků

Nemocnice Pelhřimov zorganizovala jako první na Vysočině Podzimní kemp mediků určený pro studenty čtvrtých a šestých ročníků lékařských fakult v zemi. Cílem jedinečného kempu pořádaného ve dnech 6. – 9.

Publikováno 12. 10. 2021 18:51

Nemocnice Pelhřimov otevřela nový Urgentní příjem

Nový provoz Urgentního příjmu Nemocnice Pelhřimov byl 24. srpna 2021 slavnostně předán k užívání zaměstnancům nemocnice. Pro pacienty bude otevřen 1. září. Specializované pracoviště s nepřetržitým provozem se nachází v hlavní lůžkové budově v těsné blízkosti chirurgických a ortopedických ambulancí.

Publikováno 12. 10. 2021 18:48

Nemocnice Pelhřimov ukončila provoz v Očkovacím centru KD Máj v Pelhřimově

Rovných 62.070 očkovacích dávek bylo podáno od 17. února 2021 ve velkokapacitním očkovacím centru Kulturního domu Máj v Pelhřimově, které bylo určeno k vakcinaci pro spádovou oblast Pelhřimovska. Poslední očkovací dávka tam byla aplikována 19. srpna v 19 hodin, poté centrum ukončilo svůj provoz.

Publikováno 12. 10. 2021 18:42

Koncert na ODN se povedl na výbornou

Oblíbené melodie známých dechových písní zněly 23. července na Oddělení dlouhodobě nemocných v Nemocnici Pelhřimov. Hospitalizovaným pacientům přišli zahrát dobrovolníci z Dobrovolnického programu Pírko, který v nemocnici funguje ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Fokusu Vysočina.

Publikováno 12. 10. 2021 18:41