Úvod > Aktuality > Růže sestrám a porodním asistentkám zpříjemnily den a ukázaly důležitost jejich práce

Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace si i letos připomněla Mezinárodní den sester. Ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava obdržely zdravotní sestry a porodní asistentky v nemocnici 12. května krásné rudé růže. Darováním této květiny, jako symbolu vděčnosti, nemocnice projevila uznání a podporu vůči zdravotním sestrám, které dennodenně pečují o zdraví a blaho svých pacientů. „Je důležité uznat a ocenit význam práce zdravotních sester a poskytnout jim podporu a respekt, který si zaslouží. Jejich práce je často náročná a stresující, a zaslouží si uznání a podporu od celé společnosti,“ sdělila Mgr. Vladimíra Macháčková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Pelhřimov a pokračovala: „Zdravotní sestry mají širokou škálu úkolů, které zahrnují péči o pacienty, poskytování zdravotních služeb, koordinaci lékařských procedur, poskytování informací a podporu pacientům a rodinám a mnoho dalších činností. Tyto úkoly vyžadují odborné znalosti a dovednosti a zdravotní sestry hrají klíčovou roli při zajišťování bezpečné a kvalitní zdravotní péče.“

Mezinárodní den sester se slaví každoročně 12. května a má za cíl připomenout a oslavit přínos, práci a úsilí zdravotních sester po celém světě. Tento den byl poprvé vyhlášen v roce 1965, aby připomněl narozeniny Florence Nightingale, zakladatelky moderního ošetřovatelství.

Růže sestrám a porodním asistentkám v Nemocnici Pelhřimov zpříjemnily den a zároveň poukázaly na důležitost těchto profesí.