Nadace Křižovatka 2017

Novorozenecký úsek dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov dostal pod stromeček dárek od Nadace Křižovatka a společnosti Strabag – 5 kusů monitorů dechu BABYSENSE II. Primář MUDr. Stanislav Houštěk je převzal z rukou ředitelky nadace Mgr. Štěpánky Pokorníkové a Ing. Ondřeje Chrásta, ředitele divize JIH společnosti STRABAG, která nákup přístrojů financovala.

Od pondělí 4.12.2017 tyto „hlídací chůvičky“ Babysense využíváme na novorozeneckém úseku. Monitory dechu slouží ke kontrole dechu novorozence a  zavčasu upozorňují zvukovým signálem na případnou zástavu dechu. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes madraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje
podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku projektem „Maminko dýchám“. Díky dárcům
a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.