Aktuality 2017

Nemocnice obhájila akreditaci u SAK o.p.s.

 

Nadace Křižovatka věnovala dětskému oddělení monitory dechu

Novorozenecký úsek dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov dostal pod stromeček dárek od Nadace Křižovatka a společnosti Strabag – 5 kusů monitorů dechu BABYSENSE II. Primář MUDr. Stanislav Houštěk je převzal z rukou ředitelky nadace Mgr. Štěpánky Pokorníkové a Ing. Ondřeje Chrásta, ředitele divize JIH společnosti STRABAG, která nákup přístrojů financovala.

Florbalová krev pomáhá

Naše nemocnice dlouhodobě shání dárce krve, krevní plazmy a kostní dřeně. Pomoci se nám rozhodli mladí florbalisté klubu Spartak Pelhřimov. Spolu s námi budou při zápase motivovat fanoušky florbalu k dárcovství . Přij%dte i Vy – Dne 2. prosince 2017 od 19:00  v hale  ZŠ Osvobození Pelhřimov.

Budeme svítit chytře

Ve spolupráci s Institutem pro informační průmysl Tchaj-wanu bude v naší nemocnici ještě v tomto roce implementován chytrý systém LED osvětlení.

Den pro zdraví – prevence diabetu

Již tradiční akce se zaměřením na prevenci civilizačních chorob a diabetes se uskuteční 16. listopadu 2017. Všichni jste srdečně zváni. Přijďte udělat něco pro své zdraví.

Děti si hrají s Cecikou. Ta je učí nebát se v nemocnici.

Strach dítěte z neznámého prostředí, lékařského zákroku – to vše může provázet malé dítě při nástupu do nemocnice. Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov proto vymyslelo projekt „Doktora se nebojíme, aneb s úsměvem do nemocnice“. V průběhu roku se jej zúčastní zhruba šest set dětí.

Nemocnice se potýká s nedostatkem sanitářů. Pomáhá kurz.

Práce sanitáře je neodmyslitelnou součástí ošetřovatelské péče. Není však o ni takový zájem, jako je poptávka ze strany nemocnic. 

Nové CT bylo slavnostně uvedeno do provozu

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku. Je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Elite 128 v hodnotě 17 mil. Kč.

Na úrazové ambulanci v létě ošetřujeme zejména následky sportovních aktivit a alergie

Za první dva prázdninové víkendy ošetřili lékaři úrazové  ambulance a Emergency  Nemocnice Pelhřimov téměř tři stovky pacientů.

Pacientům začne sloužit nové CT – zpřesní diagnostiku

Na konci června  uvede do provozu radiodiagnostické oddělení nový CT přístroj za 17 milionů korun. Momentálně je po celý červen počítačový tomograf mimo provoz.

Nemocnice potřebuje více dárců krevní plazmy

Staňte se dárcem krevní plazmy a pomozte tak našim pacientům. Odebraná plazma slouží k frakcionaci, což znamená, že z odebrané plazmy se vyrábějí krevní deriváty. Ty se používají například pro léčbu poruch srážlivosti krve nebo poruch obranyschopnosti organismu, tedy léčbě nebezpečných infekcí.

Světový den bez tabáku – 31.5.2017

Akce pro všechny, kdo chtějí přestat kouřit. Plicní ambulance nabídne měření spirometrie, hodnoty vydechovaného CO, pulzní oxymetrii. Lékařka MUDr. Rejzková vyhodnotí naměřené hodnoty, provede krátkou intervenci a poradenství ohledně odvykání závislosti na tabáku.

Den hygieny rukou – 5.5.2017

Jak si správně mýt ruce a vyhnout se infekcím? My Vás to naučíme. Pravidelná akce v nemocničním atriu nejen pro žáčky základních škol.

Účastnili jsme se  mezinárodní konference ve Vídni

Zástupci Nemocnice Pelhřimov se v polovině dubna zúčastnili mezinárodní konference na podporu zdraví ve Vídni. Účastníci přijeli nejen z Evropy, ale i z Ameriky a Asie. Nemocnice Pelhřimov patří mezi sedm českých zdravotnických zařízení s certifikátem Nemocnice podporující zdraví.  

Den pro zdraví 2017 – 20.4.2017

Pravidelná akce určená všem, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví. Konat se bude od 10:00 do 16:00 v nemocničním atriu.

Den otevřených dveří pro studenty gymnázií – 6.4.2017

Pět desítek studentů gymnázií / z Pelhřimova, Pacova a Humpolce/ zavítalo dnes na prohlídku zdravotnických provozů Nemocnice Pelhřimov. Cílem tradičního Dne otevřených dveří je motivovat středoškoláky ke studiu lékařských či nelékařských oborů na vysoké škole a zajisti si tak dostatek zdravotníků v nemocnicích na Vysočině.

Nemocnici čeká přístrojová modernizace za 93 mil. Kč

Počty ošetřených pacientů rok od roku stoupají. O pět desítek se zvýšily za předchozí rok také počty operací. Dlouhodobě má nemocnice vyrovnané hospodaření. V roce 2016 vykázala zisk 677 tis. Kč. Letos nás čeká přístrojová modernizace řady oddělení.

Hasiči navštívili dětské pacienty

Profesionální hasiči z Pelhřimova s knihou a omalovánkami v ruce i v letošním roce navštívili v břenu, v rámci Měsíce knihy, pacienty na dětském oddělení.

Den ledvin 2017

Pacienti  využili ve čtvrtek 9. března možnosti nechat si zdarma zkontrolovat a vyšetřit své ledviny. Nefrologická ambulance pelhřimovské nemocnice v tento den  nabízela testy z moči, měření váhy, tlaku i obezitologické poradenství. „Dva pacienty s podezřením na  onemocnění  jsme  po vyšetření odeslali na vyšší pracoviště, „ konstatovala vrchní sestra interního oddělení Mgr. Hana Dandová.

Plicní ambulance nově vyšetřuje spánkové apnoe

Plicní ambulance má k dispozici nový přístroj Miniscreen, který umožňuje celonoční monitorování spánku pacienta v domácím prostředí a odhalení spánkové apnoe.  „Sledujeme zejména dechový průtok, saturaci krve kyslíkem a zvukové fenomény, tedy chrápání. Cílem je především odpověď na otázku, zda se jedná o ronchopatii, chrápání bez dalších komplikací, nebo syndrom spánkové apnoe, případně určení její závažnosti,“ sdělila vedoucí lékařka pneumologie MUDr. Lucie Rejzková.

Již pět set pacientů podstoupilo léčbu na moderním ozařovači

Radioterapeutický ozařovač za 8,5 mil korun, který Nemocnice Pelhřimov pořídila v loňském roce, pomohl již 550 pacientům.  „Léčbu nejčastěji aplikujeme u pacientů s diagnózou ostruha patní kosti a gonartrózy nižšího stupně nereagující na jinou léčbu,“ sdělila vrchní sestra radioterapeutického oddělení Helena Hložková. 

Rok 2016 – celkem 546 porodů

První den nového roku bylo na pelhřimovské porodnici rušno. Narodila se hned dvě miminka – Vít Pražan z Pelhřimova a Jan Dvořák z Petrkova. Děkujeme a gratulujeme!