Vánoční turnaj složek IZS Kraje Vysočina

Zcela netradičně se v pátek 2. prosince 2016 oblékli hasiči, záchranáři, lékaři a zdravotníci, policisté a další účastníci do sportovních dresů a utkali se na fotbalovém hřišti. Vánočního turnaje složek IZS / Integrovaného záchranného systému/ v malé kopané se letos účastnilo celkem děvet týmů z různých složek z celého Kraje Vysočina. Hrá lo se v havlíčkobrodské hale TJ Jiskra HB od 8:00 do 15:00 hod.

Byl to již  čtvrtý ročník turnaje, který pořádá Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod.Tým naší nemocnice se nakonec umístil na 6. místě. Putovní pohár turnaje přesto putoval do Pelhřimova. Odnesli si jej profesionální hasiči /HZS/ z Pelhřimova. Ti ve finále porazili tým Policie ČR Pelhřimov.

V loňském roce se účastnilo celkem šest týmů systémem každý s každým a vítězný pohár si nakonec odnesl Tým profesionálních hasičů z Havlíčkova Brodu. První dva ročníky se uskutečnily v Pelhřimově a Kamenici nad Lipou. Třetí ročník se konal již v Havlíčkově Brodě, stejně jako letos.

„Obvykle se složky IZS setkávají při cvičení traumaplánu, různých haváriích, nehodách a podobně. Hlavní myšlenkou turnaje je setkat se v předvánočním čase při příjemnějších situacích, navázat přátelské vztahy a vylepšit tak vzájemnou spolupráci nemocnic, záchranné služby, hasičů i policie. A sportovní utkání je skvělá příležitost,“ řekl za pořadatele Ing. Mgr. Michal Kozár z Nemocnice Pelhřimov.

Poděkování patří sponzorům turnaje – STAMPI a KFenergy!!!

Atmosféra letošního ročníku byla skvělá a všem děkujeme za účast.