Slavnostní otevření nového parkoviště

Tisková zpráva ze dne 14. listopadu 2016

Nové parkoviště pro zaměstnance Nemocnice Pelhřimov  bylo dnes slavnostně otevřeno a oficiálně předáno k užívání hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Kraj Vysočina byl hlavním investorem celé stavební akce, která zahrnovala demolici bývalé ubytovny a stavbu parkoviště společně s parkovými úpravami.

Nové parkoviště s šedesáti parkovacími místy je vyhrazeno pro zaměstnance nemocnice.  „Spousta zaměstnanců do práce dojíždí.  Pro provoz nemocnice i naše pacienty je důležité, aby zaměstnanci nemuseli zdlouhavě hledat místo na zaparkování a mohli být včas na svém pracovišti. Vycházíme vstříc jejich požadavkům. Zároveň tak dochází k uvolnění parkovacích míst pro pacienty přímo v areálu nemocnice,“ řekl ředitel nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA. Parkoviště v pondělí 14. listopadu 2016 slavnostně otevřel hejtman kraje Jiří Běhounek, ředitel nemocnice  Jan Mlčák, starosta Města Pelhřimov František Kučera a jednatel společnosti Aquasys Jiří Peřina.

Akce byla zařazena v investičním plánu zřizovatele nemocnice Kraje Vysočina v konečné hodnotě  7,6 mil. Kč bez DPH a byla největší  stavební  akcí Nemocnice Pelhřimov  v letošním roce. Demolice třípodlažní panelová budovy  z roku 1979  proběhla v květnu.  Došlo při ní k ekologické likvidaci zhruba 6500 tun odpadu a stavební sutě. Součástí projektu byla také výsadba zeleně a parkové úpravy. Parkoviště bylo v polovině října dáno do předběžného užívání a došlo k měření hluku. Zhotovitelem stavby je společnost Aquasys s.r.o. ze Žďáru nad Sázavou.

Nové parkoviště se nachází v blízkosti  pavilonu hematologie a transfuziologie a navazuje na původní záchytné parkoviště s kapacitu 66 osobních aut. Obě parkoviště jsou přístupná z ulice Slovanského bratrství, tedy na okraji výpadovky na Jihlavu, aniž by museli řidiči vjíždět do areálu nemocnice. Přímo v areálu nemocnice je k dispozici dalších 130 parkovacích míst, která jsou nyní více dostupná pacientům nemocnice.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NEMPE, tel. 604475082, pcerno@nempe.cz