Nové parkoviště v provozu

Nové parkoviště  bylo zprovozněno a od 13. října 2016 slouží zaměstnancům nemocnice. Tím se uvolní parkovací prostor pro pacienty  v areálu Nemocnice Pelhřimov.

Demolice bývalé ubytovny a stavba parkoviště byla největší  stavební  akcí Nemocnice Pelhřimov  pro rok 2016. Parkoviště s 60 parkovacími místy  vzniklo na místě bývalé nemocniční ubytovny.  „Vjezd na parkoviště je umožněn zaměstnaneckou kartou. Zaměstnanci tak mají k dispozici parkovací prostor, čím vycházíme vstříc jejich požadavkům. Zároveň tak dojde k uvolnění míst pro pacienty přímo v areálu nemocnice,“ řekl za technický úsek nemocnice Petr Adam. Akce byla  zařazena v investičním plánu zřizovatele nemocnice Kraje Vysočina v konečné hodnotě  9,4 milionu Kč.

Při úpravě prostor  a demolici došlo k ekologické likvidaci zhruba 6500 tun odpadu a stavební sutě. .Součástí projektu byla také výsadba zeleně a parkové úpravy. Nové parkoviště se  nachází  vedle pavilonu hematologie a transfuziologie a navazuje na původní záchytné parkoviště, které má kapacitu 66 osobních aut. Obě parkoviště jsou přístupná z ulice Slovanského bratrství, tedy na okraji výpadovky na Jihlavu, aniž by museli řidiči vjíždět do areálu nemocnice. Přímo v areálu nemocnice je k dispozici dalších 130 parkovacích míst. Tato kapacita se však dlouhodobě jeví jako nedostatečná.

 

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NEMPE, tel. 604475082, pcerno@nempe.cz