Radioterapeutické oddělení rozšiřuje ordinační hodiny

Radioterapeutické oddělení rozšiřuje ordinační dobu do pozdních odpoledních hodin

Zaměstnaní pacienti mají často problém s návštěvami u lékaře. Abychom vyšli vstříc pracujícím onkologickým pacientům, jejich rodinným příslušníkům, kteří je doprovázejí do nemocnice, rozhodlo se radioterapeutické oddělení Nemocnice Pelhřimov rozšířit od dubna ordinační dobu v ambulanci.

Ambulance začne v rozšířeném režimu fungovat od 1. dubna 2016 a dále vždy každé pondělí od od 15.30 do 17.30 hodin. Pacienti ji naleznou v 1. patře budovy radiodiagnostického oddělení a bude sloužit jak pacientům radioterapeutické, tak onkologické ambulance.Do ambulance je NUTNÉ se PŘEDEM OBJEDNAT u sestry nebo na tel. čísle 565 355 573 nebo 565 355 590.

Ošetřujícím lékařem v tuto dobu na ambulanci bude MUDr. Karol Križan.

„Zaznamenali jsme hodně požadavků od pracujících pacientů, kteří mají problém se uvolňovat v práci. Také chceme brát ohled na příbuzné našich onkologických pacientů, kteří je často doprovázejí na ošetření. Bohužel mívají problém se zaměstnavateli, kteří je nechtějí za tímto účelem uvolnit z práce. A tak jsme po domluvě zvolili pondělí jako vhodný termín pro rozšíření ordinační doby v ambulanci,“ sdělila vrchní sestra Helena Hložková.

Nicméně řada dalších ambulancí v naší nemocnici je k dispozici v odpoledních hodinách například diabetologická ambulance, ambulance bolesti hlavy, některé chirurgické, interní či gynekologická ambulance. Hlavním důvodem je zvyšování kvality poskytovaných služeb. Vycházíme tak vstříc požadavkům našich pacientů, kteří v tomto případě nemusí řešit ošetření s nutností uvolnění ze zaměstnání.