Pacientům slouží nová moderní sanitka

Pacientům Nemocnice Pelhřimov slouží nová moderní sanitka

Speciálně upravený Renault Master 3 je nově k dispozici pacientům Nemocnice Pelhřimov. Moderně vybavený sanitní vůz za 1 057 000,- Kč mohla nemocnice pořídit díky půlmilionové dotaci od Města Pelhřimov.

Vozidlo je speciálně upraveno pro potřeby zdravotnické přepravy a je prostorově největší sanitou v majetku nemocnice. V sanitce je možné transportovat najednou čtyři sedící pacienty a jednu osobu ležící. Vozidlo je tedy vybaveno transportní technikou – transportními nosítky s nosností 250 kg a několika režimy manipulace a transportní sedačkou. Kromě tohoto vybavení je k dispozici defibrilátor, ambuvak s resuscitační maskou a kyslíkem, ale také třeba transportní plachta se speciálním pětibodovým zádržným systémem pro dětské pacienty. „Výhodou nového vozu je větší vnitřní prostor, což nabídne pacientům větší komfort. Předností je také sklopná rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů,“ popsal vedoucí oddělení dopravy nemocnice Jiří Havlíček.

Sanitní vůz bude sloužit pro přepravu pacientů, kteří mají nárok na využití sanity, ale třeba i k transportu příjemců dárcovských orgánů nebo pro pacienty se speciálními požadavky.

Slavnostní předání vozu proběhlo v pondělí 22. února ve 13:00 hod. za účasti ředitele nemocnice Ing. Jana Mlčáka a starosty Města Pelhřimov Ing. Františka Kučery. Pro nemocnici je to již třetí sanitní vůz, který získala díky podpoře města. V současné době má nemocnice k dispozici osm sanitních vozů na přepravu pacientů uvnitř i vně areálu. Ročně je přepraveno nemocniční DZS cca 12.000 pacientů.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov, pcerno@nempe.cz, tel. 604475082