COVID-19: Informace pro občany

TESTOVÁNÍ SAMOPLÁTCŮ NA PROTILÁTKY COVID-19 – více zde

Nemocnice Pelhřimov nabízí samoplátcům možnost testování na protilátky proti viru SARS-CoV-2 způsobujícímu onemocnění COVID-19. Testovat se začne ve středu 20. ledna v čase od 13- 14 hodin. Kvůli velkému zájmu nemocnice od příštího týdne rozšířila odběrový den, kdy kromě středy budou odběry probíhat i ve čtvrtek. 


V NEMOCNICI PELHŘIMOV ZAČALO DOBROVOLNÉ OČKOVÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮ – více zde

První dobrovolné očkování zdravotníků v Nemocnici Pelhřimov začalo v úterý 5. ledna. Čtyřiadvacet lahviček s vakcínami od společnosti Pfizer bylo z distribučního vakcinačního centra Nemocnice Jihlava přivezeno do pelhřimovské nemocnice v pondělí odpoledne.

Více o očkování najdete ZDE


ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ COVID-19 PRO VEŘEJNOST

V Nemocnici Pelhřimov probíhá antigenní testování na covid-19 pro veřejnost. Na testy do odběrového stanu před Pavilonem akutní medicíny je nutná předchozí registrace. Zájemci ji mohou provést v aplikaci Kraje Vysočina pro odběry na https://odbery.kr-vysocina.cz/ a postupovat dle instrukcí.

Vzhledem ke ztížené dopravní situaci v areálu nemocnice žádáme všechny registrované žadatele o parkování mimo areál.

Antigenní testování se dělá výtěrem z nosohltanu. Výsledek je známý do půl hodiny a test je hrazen ze zdravotního pojištění. Jedinou podmínkou je být pojištěný. V případě potřeby, například pro účely návštěvy sociálního zařízení, si lze v aplikaci po přihlášení vyzvednout i potvrzení o výsledku vyšetření v elektronické formě. V případě pozitivního výsledku bude třeba podstoupit potvrzující PCR test.

Pro více informací lze volat krajskou COVID linku – 564 602 602.