Aktuality 2021

Prim. MUDr. Radan Doubek: Cílem je poskytovat péči na vysoké úrovni

Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Pelhřimov vede od letošního roku primář MUDr. Radan Doubek. Jeho hlavním cílem je poskytovat péči na vysoké úrovni a v co nejširším spektru činnosti při zachování příjemného a vstřícného prostředí pro klientky.


Od minulého týdne změnila Nemocnice Pelhřimov kvůli zahájeným zemním pracím před stravovacím provozem formu rozvozu obědů.

Více zde: VIDEO: Traktor má volno. Obědy pacientům pelhřimovské nemocnice rozváží siláci – Pelhřimovský deník (denik.cz)


Prádelna v Nemocnici Pelhřimov vypere denně 1,5 tuny prádla

Plastový štít na obličeji, respirátor, rukavice, ochranný plášť včetně bezpečné obuvi. Právě tak jsou vybaveni zaměstnanci prádelny pelhřimovské nemocnice, kteří přijdou denně do styku s textiliemi z operačních sálů, špinavým ložním prádlem, ručníky nebo oblečením zdravotnického personálu.


Pelhřimovský nemocniční kaplan přináší pacientům víru i pěknou písničku

Prožívání víry v době nemoci a umírání nebo příjemné povídání, které pohladí po duši, poskytuje pacientům nemocnice kaplan Mgr. Jan Blažek. Už téměř dva měsíce je členem mobilní Domácí paliativní péče a své služby poskytuje i na lůžkových odděleních v nemocnici Pelhřimov, zejména oddělení dlouhodobě nemocných (ODN). Duchovní Českobratrské církve evangelické, který dříve působil jako vojenský kaplan a zúčastnil se mírových misí v Bosně a Hercegovině, v Afghánistánu, a v Kosovu, je známý také svou láskou k hudbě. Po areálu pelhřimovské nemocnice se tak většinou pohybuje s kytarou na zádech. Jan Blažek, který byl zároveň místopředsedou Asociace nemocničních kaplanů ČR, ke své práci říká: „Baví mě a především v ní mohu využít své schopnosti a poslání, které jsem se rozhodl dělat: sloužit lidem, pomáhat jim, zvláště v jejich těžkých situacích, nemoci, bolestech a trápení.“


Stým miminkem narozeným v pelhřimovské porodnici je Viktůrek

Gratulujeme rodičům malého Viktůrka Získala z Onšova, který se narodil 10. března v 8.17 hodin a stal se letos stým miminkem narozeným v pelhřimovské porodnici. „Služby pelhřimovské porodnice jsou na výborné úrovni, jsem spokojena a navíc syn byl za dvě hodiny na světě, což bylo také skvělé,“ sdělila s radostí maminka Hana Získalová. Doma na malého bratříčka čeká čtyřletá Elenka. Přejeme zdraví a štěstí do života.

Během loňského roku se na Gynekologicko – porodnickém oddělení Nemocnice Pelhřimov uskutečnilo 527 porodů. Rodiče dávali holčičkám, kterých přišlo na svět 268 nejčastěji jména Eliška, Viktorie a Anna. Mezi nejoblíbenější chlapecká jména patřila: Tomáš, Jakub a Matyáš s Ondřejem.


Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov: Pracoviště poskytující komplexní péči napříč vnitřním lékařstvím

Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov patří díky široké škále výkonů, dostatečnému přístrojovému vybavení a vysoce kvalifikovanému zdravotnickému personálu ke znamenitým pracovištím svého druhu.


Masopustní veselí na ODN v Nemocnici Pelhřimov

I tento rok zavítaly na oddělení dlouhodobě nemocných v naší nemocnici karnevalové masky. Personál se převlékl do kostýmů a za doprovodu dechové hudby navštívil pacienty u lůžek. Nechyběly ani výtečné masopustní koblížky. Zaměstnanci ODN zpříjemnili pacientům odpoledne a odměnou jim byly šťastné úsměvy na jejich tvářích. Akce se uskutečnila za dodržení všech hygienických opatření.  


Fotografie v pelhřimovské nemocnici představují Kraj Vysočina a jeho partnerské regiony

Kraj Vysočina a jeho partnerské regiony je název výstavy, která je k vidění ve spojovací chodbě vedoucí na Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Pelhřimov a následně v čekárnách před tamními ambulancemi.


Rekonstrukce administrativní budovy v Nemocnici Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov prochází od loňského roku rozsáhlými cykly rozvoje. Stavební aktivita je vidět především v dolní části areálu. Kromě rekonstrukce urgentního příjmu, stavby nového moderního pavilonu prochází kompletní obnovou i administrativní budova nacházející se hned u hlavní silnice směrem na Jihlavu.


Hejtman Kraje Vysočina na návštěvě v Nemocnici Pelhřimov

Po návštěvě očkovacího centra a následné tiskové konferenci navštívil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek spolu s Vladimírem Novotným, náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví areál pelhřimovské nemocnice. Hlavním tématem byly aktuální práce na stavbě nového pavilonu. Klíčový investiční projekt sloučí tři oddělení: dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické.


Očkovací centrum v Pelhřimově

Osm očkovacích stanovišť s denní kumulativní kapacitou maximálně tisíc lidí vzniká v Očkovacím centru Pelhřimov, které je umístěno v Kulturním domě Máj. Pilotní pracoviště očkovacího centra Kraje Vysočina, který je zřizovatelem Nemocnice Pelhřimov, zahájí provoz s největší pravděpodobností v druhé polovině února.


Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo moderní přístroj

Gastroenterologická ambulance Interního oddělení Nemocnice Pelhřimov získala díky sponzorskému daru pelhřimovské firmy NEZA novou oplachovou pumpu. Moderní přístroj zajišťuje pro lékaře stabilitu nastavených parametrů jako je sání, oplach či rychlost reakce na nepředvídané události.


První testování samoplátců na protilátky COVID-19 

Ve středu 20. ledna začalo v Nemocnici Pelhřimov první testování samoplátců na protilátky Covid-19. Kvůli velkému zájmu nemocnice od příštího týdne rozšířila odběrové dny, kdy se bude testovat kromě středy od 13 do 14 hodin i ve čtvrtek, opět ve stejném čase.


Nová osobní vozidla pro oddělení domácí péče a oddělení paliativní péče

Čtyři nová osobní vozidla zakoupila Nemocnice Pelhřimov díky finančnímu příspěvku od Města Pelhřimov ve výši jednoho milionu korun. Vozidla slouží sestřičkám z oddělení domácí péče a z oddělení paliativní péče.


První očkování v sociálním zařízení

Mobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov vyjel dnes, tzn. 14.ledna, poprvé proočkovat klienty sociálního zařízení na Pelhřimovsku.


V Nemocnici Pelhřimov pomáhají hasiči

V úterý do Nemocnice Pelhřimov přijelo 21 hasičů ze čtyř stanic Územního odboru Pelhřimov (Pelhřimov, Humpolec, Pacov a Kamenice nad Lipou).


Omezení návštěv na lůžkových odděleních Nemocnice Pelhřimov

Dle usnesení vlády č. 14 ze dne 7. ledna 2021 vyhlašuje ředitel Nemocnice Pelhřimov:

Od 11. ledna 2021 jsou povolené návštěvy výhradně v neděli od 13 do 15 hodin na všech odděleních, mimo oddělení s covid pozitivními pacienty, oddělení šestinedělí a jednotky intenzivní péče (ARO, JIP), na které jsou návštěvy umožněny pouze po dohodě s primářem oddělení.


Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov získalo díky finančnímu daru od firmy SWIETELSKY stavební s.r.o. dvě elektricky polohovatelná lůžka

Dvě elektricky polohovatelná lůžka včetně antidekubitních matrací pro Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov byla zakoupena díky finančním prostředkům ve výši 30.369,- korun získaných od společnosti SWIETELSKY stavební s.r.o.


V Nemocnici Pelhřimov začalo dobrovolné očkování zdravotníků – 05.01.2020

První dobrovolné očkování zdravotníků v Nemocnici Pelhřimov začalo v úterý 5. ledna. Čtyřiadvacet lahviček s vakcínami od společnosti Pfizer bylo z distribučního vakcinačního centra Nemocnice Jihlava přivezeno do pelhřimovské nemocnice v pondělí odpoledne.


První miminko narozené v Nemocnici Pelhřimov v roce 2021

Pevné zdraví a hodně štěstí popřál dnes ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár novopečené mamince Michaele Budekové a její dceři Anežce a zároveň jim předal dárek a gratulaci.


Urologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nový resektoskop

Díky podpoře Nadačního fondu Muži proti rakovině dovybavila Nemocnice Pelhřimov Urologické oddělení novým dlouhým resektoskopem. Přístroj slouží k odstraňování nádorů močového měchýře. Jeho pořízení včetně potřebného příslušenství vyšlo na necelých 180 tisíc korun. 


Padesát let Ortopedického oddělení Nemocnice Pelhřimov 

Před 50 lety se začala psát historie ortopedického oddělení, které patří k hlavním pilířům pelhřimovské nemocnice.


Třicet let Urologického oddělení Nemocnice Pelhřimov

Pelhřimov – Za vznikem Urologického oddělení v Nemocnici Pelhřimov stojí emeritní primář MUDr. Jaromír Pangrác. Především díky němu bylo před 30 lety oddělení otevřeno.