Aktuality 2021


Nemocnice Pelhřimov otevřela nový Urgentní příjem

Nový provoz Urgentního příjmu Nemocnice Pelhřimov byl 24. srpna 2021 slavnostně předán k užívání zaměstnancům nemocnice. Pro pacienty bude otevřen 1. září. Specializované pracoviště s nepřetržitým provozem se nachází v hlavní lůžkové budově v těsné blízkosti chirurgických a ortopedických ambulancí. Slavnostního předání se kromě vedení nemocnice a města účastnil i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

 


Nemocnice Pelhřimov ukončila provoz v Očkovacím centru KD Máj v Pelhřimově

Rovných 62.070 očkovacích dávek bylo podáno od 17. února 2021 ve velkokapacitním očkovacím centru Kulturního domu Máj v Pelhřimově, které bylo určeno k vakcinaci pro spádovou oblast Pelhřimovska. Poslední očkovací dávka tam byla aplikována 19. srpna v 19 hodin, poté centrum ukončilo svůj provoz.


Koncert na ODN se povedl na výbornou

Oblíbené melodie známých dechových písní zněly 23. července na Oddělení dlouhodobě nemocných v Nemocnici Pelhřimov. Hospitalizovaným pacientům přišli zahrát dobrovolníci z Dobrovolnického programu Pírko, který v nemocnici funguje ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Fokusu Vysočina.


Nemocnici Pelhřimov navštívil Dieter Morszeck. Jeho nadace podporuje stavbu dětského oddělení

Významná návštěva zavítala v úterý 20. července do pelhřimovské nemocnice. Delegace v čele s panem Dieterem Morszeckem, zakladatelem neziskové nadace, si prohlédla klíčový investiční projekt výstavby moderního pavilonu, který roste v bezprostřední blízkosti pavilonu akutní medicíny.


Nemocnice Pelhřimov očkuje proti Covidu-19  ve dvou očkovacích centrech

V Očkovacím centru KD Máj v Pelhřimově bylo od jeho otevření, které se uskutečnilo v polovině února letošního roku, naočkováno více než 52 tisíc očkovacích dávek. V tomto velkokapacitním očkovacím centru vakcinace potrvá do pátku 20. srpna.


Poděkování od spokojených rodičů

Náš skvělý tým Gynekologicko – porodnického oddělení dnes dostal kromě pochvaly za svoji práci i koš plný dobrot. Děkujeme spokojeným rodičům malé princezny a přejeme pevné zdraví a hodně štěstí do života


Poděkování za podporu během pandemie Covid-19 

Pamětní listy, pětipatrový dort vážící téměř 12 kilogramů a stylově ozdobený bábovkami, ale především osobní poděkování od ředitele Nemocnice Pelhřimov Mgr. Ing. Michala Kozára, MBA za podporu zdravotníkům při zvládání pandemie Covid-19 obdržel na přátelském setkání v Myslotíně Spolek Bábovky.


Paliativní tým Nemocnice Pelhřimov oslavil již druhé narozeniny

Jako společnost procházíme v současné době velikou proměnou, která se týká péče o nevyléčitelně nemocné. Přestáváme odsouvat život se závažnou nemocí a umírání za zdmi nemocnic, nebo ústavů. Uvědomujeme si čím dál naléhavěji potřebu vrátit téma umírání zpět do našich životů, neboť je jeho neodmyslitelnou součástí.


Primář MUDr. Stanislav Houštěk: „Nový pavilon přinese centralizaci oddělení do jednoho podlaží a především komfort pro dětské pacienty.“

Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov, které je nositelem mezinárodně uznávaného ocenění Světové zdravotnické organizace UNICEF, Baby Fiendly Hospital Iniciative (Nemocnice přátelská k dětem) vede uznávaný odborník a specialista ve svém oboru, primář MUDr. Stanislav Houštěk.

 


Naši milí, velice si vážíme podpory, kterou nám vyjadřujete. Díky sponzorskému daru od pana Jiřího Jandy z Čejova jsme mohli zakoupit potřebné vybavení do gastroenterologické ambulance Interního oddělení Nemocnice Pelhřimov. Děkujeme.


Darované hračky zpříjemní dětem pobyt v nemocnici

Díky zaměstnancům pelhřimovské firmy Ciret s.r.o. získalo Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov deset krabic hraček. Knihy, deskové hry či plyšáci různých velikostí a barev zpříjemní pobyt hospitalizovaným dětem, ale zároveň potěší malé pacienty při vyšetření na ORL a v ostatních odborných ambulancích.


Jarní výzdoba na ODN

Dobrovolníci z pelhřimovské nemocnice vyráběli během uplynulého víkendu nádherné jarní papírové dekorace. Barevná výzdoba prozářila a zpestřila oddělení dlouhodobě nemocných. Všechny dveře pokojů pacientů a sesteren jsou polepené krásnými origami motýli, a každou stanici zdobí jeden květinový závěs.


Ortopedi z pelhřimovské nemocnice rozšířili portfolio operačních zákroků. Prvním pacientům nahradili kloub palce ruky

První tři operace totální náhrady kořenového kloubu palce ruky za využití náhrady TOUCH s duální mobilitou uskutečnili v úterý 25. května ortopedi z pelhřimovské nemocnice. Operace, které byly kvůli pandemii onemocnění Covid-19 přesunuty z letošního ledna na květen, proběhly u všech třech pacientů, jejichž věkový průměr je 55 let, bez komplikací. Nyní je čeká rekonvalescence s cílenou rehabilitací.

 


Základem zdravých očí jsou preventivní prohlídky

Komplexní péči o zrak nabízí nově v přízemí pavilonu Dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov při vstupu z ulice Slovanského bratrství 710 (v prostorách lékařské pohotovostní služby) atestovaná oftamoložka a diplomovaná oční specialistka oboru optometrie MUDr. Věra Kratochvílová, DiS.

 


Mezinárodní den sester v Nemocnici Pelhřimov

Zastávají významnou funkci v systému zdravotní péče, jsou nepostradatelné a dnes mají svátek. Na 12. května připadá Mezinárodní den sester, který se snaží, na den narození Florence Nightingale, anglické zakladatelky moderního ošetřovatelství, upozornit na tuto náročnou profesi.


Očkovací centrum v KD Máj v Pelhřimově ve čtvrtek 6. května přivítalo, kromě klientů k očkování, i studenty z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Ti pod vedením PhDr. ThMgr. Karola Lovaše Ph.D. v centru natáčeli rozhlasové reportáže o průběhu očkování proti onemocnění Covid-19. Zajímalo je zabezpečení bezproblémového chodu centra nebo kolik vakcín už zde bylo podáno.

Studentům poskytli rozhovory např. náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Vladimíra Macháčková či náměstek léčebně preventivní péče MUDr. Jaroslav Houser.


Den matek na ODN

Nedělní odpoledne 9. května se neslo na oddělení dlouhodobě nemocných v pelhřimovské nemocnici v duchu svátku Dne matek. Mladí studenti z Dobrovolnického centra Nemocnice Pelhřimov popřáli hospitalizovaným pacientkám k svátku, který vzdává holt matkám a mateřství.


Světový den hygieny rukou v Nemocnici Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov se dnes připojila ke Světovému dni hygieny rukou, který se koná každoročně pod záštitou WHO (Světové zdravotnické organizace). Cílem je připomenout si význam správného hygienického mytí rukou, jako prevenci před šířením mnoha infekčních onemocnění.


Prim. MUDr. Radan Doubek: Cílem je poskytovat péči na vysoké úrovni

Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Pelhřimov vede od letošního roku primář MUDr. Radan Doubek. Jeho hlavním cílem je poskytovat péči na vysoké úrovni a v co nejširším spektru činnosti při zachování příjemného a vstřícného prostředí pro klientky.


Od minulého týdne změnila Nemocnice Pelhřimov kvůli zahájeným zemním pracím před stravovacím provozem formu rozvozu obědů.

Více zde: VIDEO: Traktor má volno. Obědy pacientům pelhřimovské nemocnice rozváží siláci – Pelhřimovský deník (denik.cz)


Prádelna v Nemocnici Pelhřimov vypere denně 1,5 tuny prádla

Plastový štít na obličeji, respirátor, rukavice, ochranný plášť včetně bezpečné obuvi. Právě tak jsou vybaveni zaměstnanci prádelny pelhřimovské nemocnice, kteří přijdou denně do styku s textiliemi z operačních sálů, špinavým ložním prádlem, ručníky nebo oblečením zdravotnického personálu.


Pelhřimovský nemocniční kaplan přináší pacientům víru i pěknou písničku

Prožívání víry v době nemoci a umírání nebo příjemné povídání, které pohladí po duši, poskytuje pacientům nemocnice kaplan Mgr. Jan Blažek. Už téměř dva měsíce je členem mobilní Domácí paliativní péče a své služby poskytuje i na lůžkových odděleních v nemocnici Pelhřimov, zejména oddělení dlouhodobě nemocných (ODN). Duchovní Českobratrské církve evangelické, který dříve působil jako vojenský kaplan a zúčastnil se mírových misí v Bosně a Hercegovině, v Afghánistánu, a v Kosovu, je známý také svou láskou k hudbě. Po areálu pelhřimovské nemocnice se tak většinou pohybuje s kytarou na zádech. Jan Blažek, který byl zároveň místopředsedou Asociace nemocničních kaplanů ČR, ke své práci říká: „Baví mě a především v ní mohu využít své schopnosti a poslání, které jsem se rozhodl dělat: sloužit lidem, pomáhat jim, zvláště v jejich těžkých situacích, nemoci, bolestech a trápení.“


Stým miminkem narozeným v pelhřimovské porodnici je Viktůrek

Gratulujeme rodičům malého Viktůrka Získala z Onšova, který se narodil 10. března v 8.17 hodin a stal se letos stým miminkem narozeným v pelhřimovské porodnici. „Služby pelhřimovské porodnice jsou na výborné úrovni, jsem spokojena a navíc syn byl za dvě hodiny na světě, což bylo také skvělé,“ sdělila s radostí maminka Hana Získalová. Doma na malého bratříčka čeká čtyřletá Elenka. Přejeme zdraví a štěstí do života.

Během loňského roku se na Gynekologicko – porodnickém oddělení Nemocnice Pelhřimov uskutečnilo 527 porodů. Rodiče dávali holčičkám, kterých přišlo na svět 268 nejčastěji jména Eliška, Viktorie a Anna. Mezi nejoblíbenější chlapecká jména patřila: Tomáš, Jakub a Matyáš s Ondřejem.


Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov: Pracoviště poskytující komplexní péči napříč vnitřním lékařstvím

Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov patří díky široké škále výkonů, dostatečnému přístrojovému vybavení a vysoce kvalifikovanému zdravotnickému personálu ke znamenitým pracovištím svého druhu.


Masopustní veselí na ODN v Nemocnici Pelhřimov

I tento rok zavítaly na oddělení dlouhodobě nemocných v naší nemocnici karnevalové masky. Personál se převlékl do kostýmů a za doprovodu dechové hudby navštívil pacienty u lůžek. Nechyběly ani výtečné masopustní koblížky. Zaměstnanci ODN zpříjemnili pacientům odpoledne a odměnou jim byly šťastné úsměvy na jejich tvářích. Akce se uskutečnila za dodržení všech hygienických opatření.  


Fotografie v pelhřimovské nemocnici představují Kraj Vysočina a jeho partnerské regiony

Kraj Vysočina a jeho partnerské regiony je název výstavy, která je k vidění ve spojovací chodbě vedoucí na Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Pelhřimov a následně v čekárnách před tamními ambulancemi.


Rekonstrukce administrativní budovy v Nemocnici Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov prochází od loňského roku rozsáhlými cykly rozvoje. Stavební aktivita je vidět především v dolní části areálu. Kromě rekonstrukce urgentního příjmu, stavby nového moderního pavilonu prochází kompletní obnovou i administrativní budova nacházející se hned u hlavní silnice směrem na Jihlavu.


Hejtman Kraje Vysočina na návštěvě v Nemocnici Pelhřimov

Po návštěvě očkovacího centra a následné tiskové konferenci navštívil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek spolu s Vladimírem Novotným, náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví areál pelhřimovské nemocnice. Hlavním tématem byly aktuální práce na stavbě nového pavilonu. Klíčový investiční projekt sloučí tři oddělení: dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické.


Očkovací centrum v Pelhřimově

Osm očkovacích stanovišť s denní kumulativní kapacitou maximálně tisíc lidí vzniká v Očkovacím centru Pelhřimov, které je umístěno v Kulturním domě Máj. Pilotní pracoviště očkovacího centra Kraje Vysočina, který je zřizovatelem Nemocnice Pelhřimov, zahájí provoz s největší pravděpodobností v druhé polovině února.


Interní oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo moderní přístroj

Gastroenterologická ambulance Interního oddělení Nemocnice Pelhřimov získala díky sponzorskému daru pelhřimovské firmy NEZA novou oplachovou pumpu. Moderní přístroj zajišťuje pro lékaře stabilitu nastavených parametrů jako je sání, oplach či rychlost reakce na nepředvídané události.


První testování samoplátců na protilátky COVID-19 

Ve středu 20. ledna začalo v Nemocnici Pelhřimov první testování samoplátců na protilátky Covid-19. Kvůli velkému zájmu nemocnice od příštího týdne rozšířila odběrové dny, kdy se bude testovat kromě středy od 13 do 14 hodin i ve čtvrtek, opět ve stejném čase.


Nová osobní vozidla pro oddělení domácí péče a oddělení paliativní péče

Čtyři nová osobní vozidla zakoupila Nemocnice Pelhřimov díky finančnímu příspěvku od Města Pelhřimov ve výši jednoho milionu korun. Vozidla slouží sestřičkám z oddělení domácí péče a z oddělení paliativní péče.


První očkování v sociálním zařízení

Mobilní očkovací tým Nemocnice Pelhřimov vyjel dnes, tzn. 14.ledna, poprvé proočkovat klienty sociálního zařízení na Pelhřimovsku.


V Nemocnici Pelhřimov pomáhají hasiči

V úterý do Nemocnice Pelhřimov přijelo 21 hasičů ze čtyř stanic Územního odboru Pelhřimov (Pelhřimov, Humpolec, Pacov a Kamenice nad Lipou).


Omezení návštěv na lůžkových odděleních Nemocnice Pelhřimov

Dle usnesení vlády č. 14 ze dne 7. ledna 2021 vyhlašuje ředitel Nemocnice Pelhřimov:

Od 11. ledna 2021 jsou povolené návštěvy výhradně v neděli od 13 do 15 hodin na všech odděleních, mimo oddělení s covid pozitivními pacienty, oddělení šestinedělí a jednotky intenzivní péče (ARO, JIP), na které jsou návštěvy umožněny pouze po dohodě s primářem oddělení.


Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov získalo díky finančnímu daru od firmy SWIETELSKY stavební s.r.o. dvě elektricky polohovatelná lůžka

Dvě elektricky polohovatelná lůžka včetně antidekubitních matrací pro Oddělení paliativní péče Nemocnice Pelhřimov byla zakoupena díky finančním prostředkům ve výši 30.369,- korun získaných od společnosti SWIETELSKY stavební s.r.o.


V Nemocnici Pelhřimov začalo dobrovolné očkování zdravotníků – 05.01.2020

První dobrovolné očkování zdravotníků v Nemocnici Pelhřimov začalo v úterý 5. ledna. Čtyřiadvacet lahviček s vakcínami od společnosti Pfizer bylo z distribučního vakcinačního centra Nemocnice Jihlava přivezeno do pelhřimovské nemocnice v pondělí odpoledne.


První miminko narozené v Nemocnici Pelhřimov v roce 2021

Pevné zdraví a hodně štěstí popřál dnes ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár novopečené mamince Michaele Budekové a její dceři Anežce a zároveň jim předal dárek a gratulaci.


Urologické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nový resektoskop

Díky podpoře Nadačního fondu Muži proti rakovině dovybavila Nemocnice Pelhřimov Urologické oddělení novým dlouhým resektoskopem. Přístroj slouží k odstraňování nádorů močového měchýře. Jeho pořízení včetně potřebného příslušenství vyšlo na necelých 180 tisíc korun. 


Padesát let Ortopedického oddělení Nemocnice Pelhřimov 

Před 50 lety se začala psát historie ortopedického oddělení, které patří k hlavním pilířům pelhřimovské nemocnice.


Třicet let Urologického oddělení Nemocnice Pelhřimov

Pelhřimov – Za vznikem Urologického oddělení v Nemocnici Pelhřimov stojí emeritní primář MUDr. Jaromír Pangrác. Především díky němu bylo před 30 lety oddělení otevřeno.