Monitory dechu 2019

Dětské oddělení Nemocnice si pod vánoční strom letos mohlo přidat 18 kusů monitorů dechu díky dárku od Nadace Křižovatka. Monitory si z rukou ředitelky nadace Mgr. Štěpánky Pokorníkové převzal primář MUDr. Stanislav Houštěk na konci listopadu.
Nadace Křižovatka každoročně pomáhá naší nemocnici s obměnou této zdravotnické techniky.  „Hlídací chůvičky“ Babysense využíváme pro monitoring dechu novorozenců. Jejich hlavním cílem je totiž poukázat na zástavu dechu hlasitým zvukovým signálem, a tak přivolat okamžitou pomoc. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes madraci postýlky. Je to výborný pomocník i pro každodenní péči o dítě. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.
 
V roce 2018 jsme od Nadace Křižovatka dostali 15 monitorů, v roce 2017 5 monitorů a o rok dříve 8 monitorů. Vzrůstající počet nových monitorů je ukázkou štědrosti sponzorů, kterými letos byly společnosti Spokar, CHAPS, J.K.L. Partners a Dalur profi, díky jejichž finančnímu daru, byly zakoupeny. Letos to byl dar v hodnotě 36 tisíc korun. Děkujeme moc.