Revitalizace zeleně 2019

V první polovině září 2019 dochází v areálu nemocnice k částečné revitalizaci zeleně, kdy bude provedeno akutní ošetření a odborný zásah dřevin a porostu napříč celým areálem pro zachování kvality a krásy našich zelených prostor.

Dochází především k prořezání vzrostlých stromů, které by v budoucnu mohly ohrožovat pacienty a návštěvníky nemocnice. Projektem jsme vyřešili  stav rozsáhlého vzrostlého stromového porostu v areálu nemocnice a zlepšili jeho celkový stav z hlediska zdravotního, bezpečnostního a estetického.

Práce provádí odborná dendrologická a certifikovaná společnost, držitel certifikátu ČCA a ETW  firma KOTTARBO. Práce jsou prováděny na základě zpracovaného projektu pro celkovou revitalizaci firmou Atregia, s.r.o., která se zabývá  projekční a poradenskou činnost v oblasti zahradní a krajinářské tvorby a geografických informačních systémů. Prováděné práce jsou ve výši 156.695,- Kč vč. DPH a hradí je zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina.

Akutní zásahy v areálu, jako byl například pád stromu v zimních měsících, řeší vždy Jednotka dobrovolných hasičů Nemocnice Pelhřimov, která má k dispozici i patřičné vybavení pro dané zásahy a je jedinou jednotkou daného typu v našich nemocnicích.