Pelhřimovští fotbalisté darovali kolektivně krev

 Novými dárci krve se stali 30.1.2019 členové týmu FK Pelhřimov. Pro většinu z deseti fotbalistů to bylo vůbec poprvé, co darovali krev. Předtím však museli podstoupit vstupní vyšetření lékařem a samozřejmě splňovat podmínky pro dárcovství.
Spolupráci s FK Pelhřimov jsme navázali v loňském roce, kdy pro nás klub uspořádal benefiční zápas, jehož výtěžek  věnoval na dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov.  Ve vánočním čase pak navštívili malé pacienty, kteří museli být hospitalizováni v nemocnici a věnovali jim dárky pod stromeček i propagační věci s logem klubu.
Sportovci jsou ideálními dárci krve i krevní plazmy, proto jsme rádi, že již v loňském roce se podařilo získat nové dárce  z řad členů a příznivců florbalového týmu Pacovští Honzíci.
Darováním krve na našem oddělení hematologie a transfuziologie pomáhá každýi našim pacientům. Pacienti Nemocnice Pelhřimov, kteří potřebují transfuzi, dostávají od července 2018 plně deleukotizované transfuzní přípravky, které přinášejí menší imunitní zátěž pro příjemce. Oddělení hematologie a transfúziologie Nemocnice Pelhřimov  samo vyrábí tyto transfuzní přípravky a nabízí je ostatním nemocnicím v kraji i mimo něj.
Stále se mohou hlásit i zájemci o plazmaferetické odběry nebo krevní odběry z široké veřejnosti. Přihlásit se mohou přímo na oddělení / na tel. čísle 565 355 466. / U plazmaferetických odběrů je podmínkou absolvování alespoň jednoho odběru plné krve na našem pracovišti, pak je  možné přejít k odběrům plazmy.