Nadace Křižovatka 2018

Dalších 15 monitorů dechu dostane od Nadace Křižovatka 21. června 2018 novorozenecký úsek dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov. Monitory si z rukou ředitelky nadace Mgr. Štěpánky Pokorníkové převezme primář MUDr. Stanislav Houštěk

 „Hlídací chůvičky“ Babysense využíváme pro monitoring dechu novorozenců. Jejich hlavním cílem je totiž poukázat na zástavu dechu hlasitým zvukovým signálem a tak přivolat okamžitou pomoc. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes madraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje
podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku projektem „Maminko dýchám“. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Naposledy jsme nové monitory obdrželi v prosinci 2017 jako vánoční dárek.