Nadace Křižovatka 2018

Dalších 15 monitorů dechu dostalo dne 21. června 2018 od Nadace Křižovatka dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov. Monitory si z rukou ředitelky nadace Mgr. Štěpánky Pokorníkové převzal primář MUDr. Stanislav Houštěk.

Poděkování patří sponzorům – společnosti SPOKAR, BJS Czech, ETIKO Pelhřimov a panu Stanislavu Horkému.

 „Hlídací chůvičky“ Babysense využíváme pro monitoring dechu novorozenců. Jejich hlavním cílem je totiž poukázat na zástavu dechu hlasitým zvukovým signálem a tak přivolat okamžitou pomoc. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes madraci postýlky. Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Hlavním důvodem využití Babysense je tzv. Syndrom náhlého úmrtí dítěte SIDS, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje
podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku projektem „Maminko dýchám“. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Naposledy jsme nové monitory obdrželi v prosinci 2017 jako vánoční dárek.