Aktuality 2018

Připojili jsme se k Evropskému antibiotickému dni

Nadužívání antibiotik má své stinné stránky…

STOP dekubitům – 15. listopadu 2018

Jak na hojení chronických ran a péči o dlouhodobě ležící pacienty?

Nemocniční knihovnička nabízí i českou klasiku

V hlavní lůžkové budově u vstupu do atria naleznou pacienti bohatě zásobenou knihovničku. Aktuálně jsme navázali spolupráci s Městkou knihovnou, která každý měsíc zajišťuje distribuci „nových titulů.“

Nebojte se zachránit život – akce nemocniční lékárny

Všichni naši pacienti dostávají deleukotizované transfuzní přípravky

Nadace Křižovatka nám věnuje dalších 15 monitorů dechu

Hlídací chůvičky Babysense nám pomáhají na novorozeneckém úseku monitorovat pohyb a dýchání miminek. Dalších 15 kusů monitorů dostane 21. června 2018 dětské oddělení od Nadace Křižovatka.

Den bez tabáku – 31. 5. 2018

Dne 31. 5. 2017 od 9,00 do 14,00 hodin se připojí naše plicní ambulance k celosvětovému Dni bez tabáku. Ambulance tento den bude vyčleněna pouze pro zájemce o odvykání kouření. V průběhu akce proběhne měření spirometrie, hodnoty vydechovaného CO, pulzní oxymetrie.

Den hygieny rukou – 4.5. 2018

Den pro zdraví – 19. 4. 2018

Den otevřených dveří pro studenty gymnázií

Cílem tradičního Dne otevřených dveří pro studenty gymnázií, který se letos koná 17. dubna od 12:30 hod., je motivovat středoškoláky ke studiu lékařských či nelékařských oborů na vysoké škole a zajisti si tak dostatek zdravotníků v nemocnicích na Vysočině.

 Lékárna připravila akci zaměřenou na poruchy paměti

Zákaz návštěv

Návštěvy na jednotlivých odděleních naší nemocnice byly opět povoleny od pátku 23.3.2018.

Lékařům s diagnostikou zánětu dýchacích cest pomáhá nový přístroj

Plicní ambulance pelhřimovské nemocnice má k dispozici nový diagnostický přístroj. Jde o zařízení pro vyhodnocení zánětu dýchacích cest u pacientů s respiračními problémy, jako je například astma. Jeho jednoznačnou výhodou je rychlost měření. Nemocnice jej získala jako dar od firmy Chiesi CZ s.r.o. v hodnotě 126.000,- Kč.